شال و روسری

چگونگی طراحی دکوراسیون مغازه شال و روسری

برای طراحی دکوراسیون مغازه شال و روسری بسیار مهم است، ویترین به درستی انتخاب شود و قفسه بندی داخل مغازه باید کاملاً درست و استاندارد بوده و با هارمونی کل محصولات داخل مغازه سازگاری داشته باشد. از سوی دیگر نیاز است که رگال ها و پارتیشن هایی استفاده شود تا نظم مغازه شال و روسری به طور دقیق اجرا شود.

 

دکوراسیون مغازه شال و روسری باید به صورتی باشد که هر چشمی را خیره کند بنابراین خلاقیت و ایده پردازی مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون مغازه شال و روسری محسوب می شود. بانوان خوش سلیقه ایرانی علاقه زیادی به خرید شال و روسری شیک دارند، بنابراین می بایست دکوراسیون مغازه به صورتی طراحی شود که مناسب با سلیقه بانوان باشد. فکر می کنید چرا فروش روسری در اینستاگرام این روزها طرفدار زیادی دارد؟ آیا دکور مغازه روی فروش مجازی هم تاثیر گذاشته است؟

 

طراحی ویترین مربوط به دکوراسیون مغازه شال و روسری
اگر مغازه ای که انتخاب می‌کنید ابعاد بزرگی دارد و قطعاً به ویترین آن بسیار توجه نمایید. به عنوان مثال معمولا زمانی مشتریان وارد یک مغازه میشوند که از ویترین آن احساس رضایت کامل داشته باشند بنابراین ویترین در مغازه شال و روسری یکی از ارکان موفقیت محسوب می شود. نکته ای که در طراحی ویترین مغازه شال و روسری باید با آن بپردازید این است که ویترین باید به شکلی انتخاب شود که به صورت فصلی شرایط تغییر آن وجود داشته باشد، مثلا وقتی فصل پاییز آغاز شد، می بایست رنگبندی روسری ها به سمت رنگ های گرم، اعم از قرمز، نارنجی و قهوه‌ای برود. بنابراین چه خوب است که ویترین بر اساس شرایط فصلی قابلیت تنظیم داشته باشد. یکی از نکاتی که در طراحی ویترین مربوط به مغازه شال و روسری می بایست به آن دقت شود این است که معمولاً ویترین می بایست پارتیشن بندی مشخصی داشته باشد یعنی محل قرار گیری روسری ها نسبت به محل قرار گیری شال ها کمی متفاوت به نظر برسد.
بگذارید این موضوع با یک مثال برای شما توضیح دهیم: شخصی که اقدام به خرید روسری کوتاه میکند در ابتدا به محصولات داخل ویترین نگاهی می اندازد در چنین حالتی بهترین شرایط این است که روسری های کوتاه در بخش مشخصی قرار بگیرند تا مشتری در انتخاب روسری مورد نظر خود گیج نشود.
بررسی ها نشان می دهد که حتی اگر شما اقدام به فروش روسری اینترنتی نیز داشته باشید، باز هم مشتریان مجازی شما علاقه به دیدن فضای ویترین شما خواهند داشت، در چنین شرایطی بسیار مهم است که در انتخاب ویترین دقت کنید.

 

 

سه سبک کلی برای دکوراسیون مغازه شال و روسری در نظر گرفته می شود:
اولین سبک استفاده از قفسه بندی های چوبی است به این صورت که شما می توانید انواع شال و روسری را از طریق آویز های چوبی در ویترین آویزان نمایید، ویترین های چوبی جذابیت زیادی دارند و از نظر بانوان خوش سلیقه ایرانی بسیار خاص به نظر می رسند، شرایط اجرای ویترین های چوبی بر اساس ایده هایی که در ذهن کاربر است صورت می‌گیرد و محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
سبکی که برای ویترین ها اجرا می شود به صورت قفسه بندی است یعنی شال و روسری به صورت تا شده در قفسه ها و در ویترین قرار می گیرند. در این روش می‌توانید روی هر قفسه قیمت‌گذاری داشته باشید مثلاً اگر شخصی بخواهد از قیمت شال دامنی اطلاع کسب نماید، می تواند ویترین مربوط به انواع شال دامنی را مورد مشاهده قرار دهد و از قیمت آن اطلاعات کافی داشته باشد.
سومین سبکی که برای طراحی ویترین شال و روسری در نظر گرفته می شود به صورت ترکیبی است یعنی قسمتی از ویترین برای آویزان کردن شال و روسری بوده و قسمت دیگر به صورت قفسه بندی شده اجرا می شود چنین ایده ای را می‌توان با متریال مختلف اعم از چوب، پلاستیک فشرده و استیل ترکیب کرد تا نتیجه کار بی‌نظیر باشد.

قفسه بندی دکوراسیون مغازه شال و روسری
حال که ویترین ‌مغازه انتخاب شد، نوبت به فضای داخل می‌رسد که به عنوان قلب مغازه شناخته می‌شود و قفسه بندی در دکوراسیون مغازه شال و روسری مهمترین رکن است که باید رعایت کنید:
دقت نمایید که هر چه محصولات مغازه شما از کیفیت بالایی برخوردار باشند، اگر به قفسه بندی دکور مغازه دقت نکنید نهایتاً مشتری مغازه را ترک می کند چون به او احساس سردرگمی دست می دهد و به طور کلی نمی‌تواند آنچه در ذهن خود وجود دارد، را پیدا نماید بنابراین قفسه بندی می بایست با هدف سازماندهی اجرا شود.
یکی از روش های جالب برای قفسه بندی در مغازه شال و روسری این است که بخش جداگانه ای برای روسری و همینطور بخش مجزایی برای شال در نظر بگیرید. “قانون سمت راست” در مورد مغازه شال و روسری نیز صدق می‌کند. دقت کنید که مشتریان به محض ورود به مغازه علاقه زیادی به دیدن محصولات سمت راست خود دارد، پس قفسه هایی که در سمت راست درب ورودی در نظر گرفته می شود می بایست خلاقانه تر و در عین حال جذاب تر بوده و کاربری آسان تری داشته باشند. مثلاً اگر قصد شما فروش روسری نخی با قیمت مناسب و طرح تخفیف است بهتر است روسری های نخی را در سمت راست مغازه بچینید.

 

 

شما می توانید قسمتی که برای روسری ها در نظر می گیرید به صورت قفسه بندی، رگال بندی و یا به سبک آویز در نظر بگیرید. روسری ها می بایست به شکلی چیده شوند، که مدل و طرح آنها برای مشتریان قابل رویت باشد. چون بسیاری از مشتریان علاقه ای به این که، مدام از صاحب مغازه بخواهند، تا جنسی را برایشان نمایش دهد، ندارند.

 

 

اگر روسری ها در وضعیت آویز قرار می‌گیرند معمولاً مشکلی در نمایش رنگ و جنس نخواهند داشت اما آویز روسری باید به صورتی باشد که مشتری بتواند جنس آن را لمس کند.
حال برسیم به قفسه بندی بخش شالها که با دو نکته مهم همراه است. تنوع شغل ها معمولاً بسیار زیاد است سعی کنید از قفسه هایی استفاده کنید که مشتری را از سردرگمی خارج کند. بنابراین قفسه های مشبک و یا قفسه هایی که بیش از اندازه حالت فانتزی دارند، ایده خوبی برای چیدمان بخش شال نخواهند بود.
میخواهیم یک سری قفسه بندی های جالب و جدید را با هم مورد بررسی قرار دهیم:
⦁ قفسه بندی دایره‌ای شکل: قفسه بندی های دایره ای شکل بهترین گزینه برای چیدمان روسری محسوب می شوند و جذابیت بی‌نظیری دارند. این مدل از قفسه بندی ها برای مغازه هایی که فضای بزرگی دارند مناسب است و برای مغازه های کوچک هرگز انتخاب خوبی نخواهد بود برای اجرای روسری در داخل قفسه های دایره ای شکل نیاز به مقوا دارید و روسری می بایست به دور مقوا پیچیده شده و در حلقه مورد نظر قرار بگیرد.

 

 

⦁ قفسه بندی به شکل پاکت نامه: سبک دیگری از قفسه بندی برای دکوراسیون مغازه شال وجود دارد که به شکل پاکت نامه اجرا می شود. البته نام دیگری که برای این قفسه بندی در نظر گرفته می‌شود قفسه های کتابی است که این روش برای اجرای شال بهترین گزینه است چون سبب مرتب سازی فضا می شود. در واقع وقتی شال ها مرتب بر روی قفسه ها چیده می شود، حالتی از کتاب یا پاکت نامه در کنار هم به شکل موازی دیده می‌شود و شبیه سازی آن صورت می گیرد.
⦁ ماکت های انسانی: به هر حال اگر مغازه روسری فروشی شما بسیار بزرگ است بهترین ایده این است که از یک سری ماکت های انسانی استفاده کنید و اجازه دهید که طرح روسری و شال شما روی سر یک انسان مصنوعی شبیه سازی شود، این روش برای مغازه هایی که دارای قفسه های بزرگ و یا ویترین بندی وسیع هستند، بهترین گزینه محسوب می شود.

 

 

ایده هایی که مناسب مغازه های کوچک است!
اگر فکر می‌کنید، قفسه بندی های وسیع و یا استفاده از ماکت های انسانی برای دکوراسیون مغازه شال شما مناسب نبوده و فضای کافی برای این کار ندارید، می توانید یک سری ایده های جالب برای نمایش بهتر محصولات خود در نظر بگیرید.

⦁ استفاده از شلف های دیواری: یکی از ایده های جالب برای دکوراسیون مغازه شال استفاده از شلف های دیواری است. خوشبختانه شلف های دیواری ابعاد و مدل های متنوعی دارند و برای چیدن روسری و شال ها مورد استفاده قرار می گیرند و خبر خوب اینکه قیمت زیادی ندارد و فضای زیادی از مغازه شما را اشغال نمی کنند. می توانید شلفهای سبکی خریداری کنید و روی قسمت‌های مختلفی از دیوار مغازه نصب نمایید.
⦁ استفاده از سبدهای تزیینی: مغازه های کوچک فضای زیادی برای آویزهای سقفی ندارند و سبب شلوغ نشان دادن فضای مغازه می شوند. از سوی دیگر مغازه های شال فروشی که ابعاد کوچکی دارند شرایط اجرای ویترین را نخواهند داشت. بنابراین می توانید از سبدهای تزیینی به عنوان ویترین استفاده کنید و تعدادی شال و روسری را به سبک خلاقانه در داخل سبد بچینید. البته می توانید پیشنهادات ویژه مناسبتی فصلی و طرح‌های تخفیف خود را وارد سبد نمایید تا شرایطی ایجاد شود که مشتریان علاقه زیادی به حضور در مغازه شما داشته باشند. می‌توانید از سبدهای حصیری استفاده کنید و یا سبد هایی که به صورت صنایع دستی طراحی شده اند و مدل های جذابی دارند، انتخاب نمایید.
⦁ حلقه های آویز شال و روسری: حلقه های آویز بخشی از دکوراسیون مغازه شال و روسری محسوب می شوند و گزینه جالبی برای روسری های سبک و شال های کوچک است. حلقه های آویز فضای بسیار کمی اشغال می کنند و به شما این امکان را می دهند تا شال و روسری را بدون نیاز به گره زدن در معرض نمایش قرار دهید و این روش سبب می‌شود تا شال و روسری چروک شروع نشوند.

 

 

جدیدترین سبک دکوراسیون مغازه شال سال ۲۰۲۱
یک سری ایده های خلاقانه در مورد دکوراسیون مغازه شال به شما ارائه می دهیم که قطعاً بررسی آن کمک می کند تا فروش بهتری داشته باشید.
برای اجرای دکوراسیون مغازه شال می‌بایست به کف پوش و سقف ها دقت کنید. اجرای کفپوش های تیره و همینطور سقفهای تیره رنگ برای مغازه های کوچک اصلاً انتخاب خوبی نخواهد بود، چون سبب تاریک شدن فضا می شود. می بایست هماهنگی لازم بین کفپوش ها و سقف اجرا شود. به این ترتیب شرایطی فراهم می‌شود تا بتوانید موقعیت مغازه خود را به طور دقیق با توجه به سلیقه مشتریان تنظیم نمایید.
نکته مهم دیگر مربوط به نورپردازی است. نورپردازی دکور شال و روسری باید به صورتی باشد که رنگ واقعی شال و روسری به مشتری نمایش داده شود دقت کنید که استفاده از نورهای رنگی که سبب ایجاد سوء تفاهم در رنگ واقعی شال و روسری می شود هرگز ایده خوبی نخواهد بود. افراط در نورپردازی سبب می شود تا مشتریان از خرید خود راضی نباشند. فرض کنید مشتری به دنبال خرید یک عدد روسری به رنگ قرمز گوجه ای است و وقتی روسری را به منزل می برد احساس می‌کند که رنگ ‌روسری بیشتر مشابه به رنگ زرشکی است و این موضوع دقیقا وابسته به نورپردازی اشتباهی است که در مغازه شما اجرا شده است.
نورپردازی خطی و استفاده از رنگ های سفید و زرد ملایم بهترین گزینه برای دکوراسیون مغازه شال هستند.

مغازه خود را با المان های تزیینی بمباران نکنید!
یکی از موضوعاتی که جدیداً در مورد دکوراسیون مغازه شال دیده می شود این که بسیاری از المان های داخلی مغازه به نوعی اضافی هستند! دقت کنید که مشتری با هدف خرید شال و روسری وارد مغازه شما می شود بنابراین هیچ لزومی ندارد که دکورهای عجیب و غریب در مغازه خود اجرا کنید تا سبب سردرگمی مشتریان شود نکته مهمی که باید به آن بپردازید این است که معمولاً دکوری که در داخل مغازه شال و روسری اجرا می شود باید ساختار منظمی داشته باشد یعنی می بایست رکن اصلی دکور مغازه خود را با نظم و ترتیب قرار دهید. شاید ایده یا موضوعی در ذهن شما باشد که در ابتدا بسیار جذاب به نظر برسد اما پس از اجرا متوجه می شوید که فضای داخلی مغازه بسیار شلوغ شده و این موضوع اصلاً برای شما جالب نخواهد بود.

اجرای ویترین کشویی برای دکوراسیون مغازه شال
ویترین های کشویی معمولاً برای دکوراسیون مغازه شال و روسری گزینه خوبی هستند اما کمی هزینه بر هستند بنابراین پیش از اینکه اقدام به سفارش ویترین کشویی برای مغازه شال خود داشته باشید بررسی کنید که آیا فضای کافی برای آن دارید یا خیر. پس از اجرای ویترین کشویی می بایست در داخل آن از یکسری نظم دهنده ها استفاده کنید و شال و روسری را به شکل منظم و زیبا در طرحهای مختلف در داخل آن بچینید ویترین های کشویی مانند کمدهای کشورهای عمل می‌کنند یعنی مشتری کشو مورد نظر را باز می کند و طرح و مدل های شال و روسری را در آن می بیند. این سبک از دکوراسیون مغازه شال بسیار جدید بوده و با رضایت بیش از ۹۰ درصد از افراد همراه است.

 

 

جمع بندی
دکوراسیون مغازه شال و روسری باید به صورتی باشد که هم صاحب مغازه و هم فروشنده احساس راحتی کند و هم مشتری بتواند در سریع ترین زمان ممکن به هدف خود دست یابد بنابراین اجرای ایده ها می بایست هوشمندانه صورت بگیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *