لباس

چگونگی طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک

برای طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بسیار مهم است که به رنگ ها، نورپردازی، کفپوش ها، سقف ها، طبقه بندی ها، رگال ها و همینطور نوع چیدمان پوشاک اهمیت داده شود. دقت کنید که استفاده از المان های پر زرق و برق و شلوغ اصلاً ایده خوبی برای دکوراسیون مغازه پوشاک نخواهد بود.

معمولاً دکوراسیون مغازه پوشاک اهمیت زیادی در فروش دارد. وقتی طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک به دقت صورت بگیرد در نظر مشتریان تاثیر می گذارد، بنابراین نشان میدهد که به مشتریان احترام گذاشته ایم.
برای طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک در ابتدا می بایست مشخص شود، که مغازه برای پوشاک مردانه طراحی می شود و یا شامل پوشاک زنانه شده و یا در لاین بچگانه فعالیت می کند. سپس می‌بایست بررسی شود که نوع پوشاک مربوط به چه فصلی است. در نهایت ایده های طراحی و معماری داخلی برای مغازه اجرا میشود.

طراحی ویترین برای دکوراسیون مغازه پوشاک

طراحی ویترین برای مغازه پوشاک مهمترین موضوعی است که باید به آن دقت کنید. هر چقدر هم که مغازه شما کوچک باشد، قطعاً می توانید ویترین خاصی برای آن اجرا کنید. بنابراین در انتخاب ویترین مهم ترین شرایط را در نظر بگیرید و نکات را مد نظر قرار دهید.
طراحی ویترین باید به صورتی باشد، که مشتریان میخکوب آن شوند. بهترین فضای داخلی ویترین خود را به شکل های مختلفی شبیه سازی کنید. مثلاً می توانید از نخ سوزن و یا چیزهای نمادین استفاده کنید، تا مفهوم پوشاک را به خوبی برسانید. شرایط طراحی ویترین بسیار متنوع است. نوع ویترین بندی اهمیت زیادی دارد.
اگر مغازه شما در زمینه فروش مانتوهای زنانه فعالیت می کند بنابراین باید ویترینی طراحی کنید که جدیدترین مانتو ها و سبک های خاصی از محصولات مغازه شما پشت ویترین در معرض نمایش قرار بگیرد.
طراحی فضای ویترین باید به صورتی باشد که تا حدودی داخل مغازه نیز مشاهده شود به این ترتیب مشتری احساس اعتماد بیشتری به محصولات شما داشته و علاقه پیدا می‌کند که وارد مغازه شما شود. در انتخاب ویترین افراط را کنار بگذارید. استفاده از المان های شلوغ و پر زرق و برق سبب سردرگمی مشتریان شذه و این موضوع شرایط داخل ویترین را دچار مشکل می کند. بنابراین قطعاً به این موضوع بیشتر دقت کنید و سعی کنید فضای داخل ویترین را هدفمند طراحی نمایید.

اجرای درست کفپوش ها در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک

کف پوش ها از بخش های مهم در دکوراسیون مغازه پوشاک هستند بنابراین باید به آن دقت زیادی داشته باشید. برای مغازه پوشاک هم می‌توانید از کفپوش های ساده استفاده کنید و هم مدل های طرح دار، اما اگر هدف شما طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مدرن است. کف پوش های ساده با رنگ های خنثی بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.
جنسی که برای کفپوش ها انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارد در واقع جنس کف پوش ها باید به صورتی باشد که آلودگی به آن نچسبد و تمیز کردن آن به سادگی صورت بگیرد. در انتخاب کفپوش ها می بایست به رنگ دیوارها و سایر وسایل دکوری مغازه و همینطور سقف ها دقت کنید.
می‌توانید از کفپوش ها به صورت ترکیب های رنگی نیز استفاده کنید که ظاهر بهتری به مغازه شما می بخشد.

قفسه بندی دکوراسیون داخل مغازه پوشاک

قفسه بندی مهم ترین بخش در مغازه پوشاک محسوب می‌شود بنابراین باید قفسه هایی که انتخاب می کنید با شرایط محصولات شما سازگار باشد. سعی میکنیم مثال های جالبی در این زمینه بزنیم.

قفسه بندی برای دکوراسیون مغازه پوشاک در لاین فروش شلوار

فرض می کنیم که شما در مغازه خود انواع مختلفی از شلوارهای جین، کتان، پارچه و … را به فروش می رسانید در چنین حالتی نیاز به قفسه بندی کتابخانه ای دارید. قفسه بندی کتابخانه به شما کمک می کند، تا شلوار ها را روی آن بچینید و مرتب کنید بهترین روش این است که شلوارهای جین در یک سمت از مغازه و شلوارهای جنس غیر از جین در سمت دیگری با نظم و ترتیب چیده شود. قفسه هایی که دارای طبقه بندی هستند بهترین گزینه محسوب می‌شوند. در دکوراسیون مغازه پوشاک قطعاً باید بخشی را برای افراد سایز بزرگ در نظر بگیرید تا با خیال راحت وارد مغازه شوند و به بخش مربوط به خود مراجعه نمایند. فرض کنید مغازه شما در زمینه فروش تیشرت مردانه فعالیت می‌کند حال مشتری که قصد خرید تیشرت مردانه سایز بزرگ دارد می بایست به محض ورود به مغازه بداند که باید به کدام بخش از مغازه مراجعه نماید این رویکرد به خرید بهتر کمک زیادی می‌کند. نکته دیگر این است که قفسه بندی باید به صورتی اجرا شود که مشتریان بتوانند تا حدودی از قیمت ها سر دربیاورند. دقت کنید که مثلا اگر شخصی بخواهد قیمت تیشرت زنانه در بازار تهران را متوجه شود قطعاً به فروشگاه های مختلفی سر می‌زند پس اجازه دهید قفسه های شما از نظر قیمت طبقه بندی شده باشند.

 

قفسه بندی دکوراسیون مغازه پوشاک درلاین مانتو

اگر در مغازه خود اقدام به فروش مانتو و یا انواع بلوز و پالتو و موارد این چنینی می کنید، نیاز است از رگال های گردشی استفاده کنید. استفاده از قفسه بندی هایی که دارای طبقه هستند، اصلاً ایده جالبی نخواهد بود. معمولاً بانوان دوست دارند که مدل اصلی مانتو را مشاهده کنند بنابراین قفسه بندی که برای مغازه پوشاک در نظر گرفته می شود باید به صورت رگال بوده تا مانتو ها یکی پس از دیگری به صورت موازی در کنار هم قرار بگیرند. رگال ها مدل های مختلفی دارند و دست شما در انتخاب باز است می توانید از رگال هایی استفاده کنید که فضای کمتری اشغال میکنند. اگر ابعاد مغازه شما بزرگ است می‌توانید از ماکتهای خاصی کمک بگیرید و اجازه دهید که مانتو ها به صورت تنخور به مشتری نمایش داده شود این روان مهمترین اصل در دکوراسیون مغازه پوشاک است.

اهمیت رنگ در دکوراسیون مغازه پوشاک

در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک رنگها را جدی بگیرید بگذارید این موضوع را به صورتی برای شما توضیح دهیم که کاملاً متوجه شوید بانوان علاقه زیادی به رنگ ها دارند بنابراین رنگ بندی المان های داخلی مغازه، ویترین ها، سردرها، قفسه ها و تمامی رگال ها می بایست از یک هارمونی مشخصی برخوردار باشد. اشکالی ندارد اگر رنگ های شاد دوست دارید اما رنگ های شاد را باید به صورتی انتخاب کنید که فضای کلی مغازه را درگیر کند و به این ترتیب زیبایی و آراستگی فروشگاه شما قطعاً تضمین می شود.

نگاه آقایان در مورد رنگ ها متفاوت است آقایان علاقه دارند وارد مغازه ای شوند که نهایتا از یک الی سه تیپ رنگی در آن استفاده شده باشد و تعداد رنگ های بیشتر معمولاً برایشان جذاب نخواهد بود. البته نوع رنگ‌ها نیز در بین بانوان و آقایان متفاوت است. آقایان علاقه به رنگ‌های خنثی، تیره و یا روشن دارند، اما بانوان رنگ های شاد را بیشتر می پسندند. اگر مغازه پوشاک در لاین بچه گانه فعالیت می کند، قطعاً رنگها اثر بخشی زیادی دارند. حتی اگر تصمیم شما اجرای دکوراسیون مغازه پوشاک مدرن برای کودکان هم باشد، قطعاً باید رنگ های جدید پاستیلی را وارد مغازه خود کنید.

۴ نکته مهم در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک

در این بخش ۴ نکته مهم را با شما در میان می گذاریم تا بدانید که روال طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک نسبت به سایر محصولات کمی متفاوت است.
خودداری از شلوغی بیش از حد: در مغازه پوشاک به صورت خود به خود تنوع جنس ها بسیار زیاد است و احتمالا محصولات نیز در تعداد بالا عرضه می شود. بنابراین استفاده از المان های عجیب و غریب و بیش از حد پر زرق و برق هیچ کمکی به فروش بیشتر شما نمی کند، اجازه دهید مغازه شما حس خوبی به مشتری منتقل کند. اگر مغازه شما در زمینه فروش تیشرت زنانه عمده فعالیت می‌کند، قطعاً باید سعی کنید المان های داخلی مغازه را به صورت خلوت انتخاب کنید تا خرید عمده آسان‌تر شود.
محلی برای نشستن: اگر فضای مغازه شما کوچک است از صندلی های کوچک استفاده کنید تا فضایی برای استراحت مشتریان فراهم شود. اگر فضای مغازه شما بزرگ است می‌توانید مبلمان نرمی در نظر بگیرید تا افرادی که برای خرید وارد مغازه شما می شوند، بتوانند استراحت کنند و احساس راحتی داشته باشند. این موضوع سبب می‌شود تا همراهان مشتری نیز، وارد مغازه شوند و به بهانه استراحت از محصولات داخل مغازه دیدن نمایند. مغازه هایی که در لاین فروش تیشرت زنانه ارزان فعالیت می کنند قطعاً نیاز به محلی برای نشستن دارند به این ترتیب مشتریان به بهانه اینکه قیمت تیشرت ها ارزان تر است وارد مغازه می‌شوند و از فرصت استفاده می‌کنند و کمی استراحت می‌کنند و در چنین حالتی نرخ فروش بیشتر خواهد شد.

توجه به سن مشتریان: به هر حال شما می بایست جامعه آماری اصلی مشتریان خود را بشناسید این موضوع را با یک مثال به شما توضیح می دهیم. فرض کنید که شما اقدام به طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه می کنید در چنین حالتی هرگز نمی توان از نورپردازی تیره استفاده کرد چون با روحیات کودکان ناسازگار است در صورتی که استفاده از رشته نورهای تیره برای دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه قطعاً ایده جالبی به نظر می‌رسد.

فروش کالاهای خرده ریز: البته چنین ایده‌ای کاملا سلیقه‌ای است اما بررسی ها نشان می دهد که کالاهای خرده ریز سبب فروش بیشتر می شود. مثلا اگر دقت کنید پیجی که در زمینه فروش و خرید تیشرت مردانه اینستاگرام فعالیت می کند اگر یک سری محصولات خرده ریز دیگر در پیج خود داشته باشد می تواند فروش را افزایش دهد. مثلاً می توانید در مغازه خود کلاه ست با تیشرت هم عرضه کنید. در چنین حالتی خریداران می توانند آنچه که در ذهن خود دارند را در مغازه شما پیدا کند کالاهای خرده ریز به‌نوعی سبب گرم شدن بازار شده من مشتری را ترغیب به ورود مغازه شما خواهد کرد.

 

قوانین دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

نکاتی که در این بخش گفته می‌شود، مخصوص طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه است.
در دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه استفاده از رنگ‌های روشن و دلباز می‌تواند اثربخشی بیشتری داشته باشد دکوراسیون برای فروشگاه های لباس زنانه اهمیت بیشتری نسبت به مردانه دارد بنابراین چیدمان نامناسب دکور سبب می‌شود تا بانوان به کل از ورود به مغازه شما صرفنظر کنند.
استفاده از مانکن ها و مدل ها برای پوشاک زنانه اهمیت بیشتری دارد. همین طور قفسه بندی ها و رگال ها و اجرای لباس ها به صورت فصل بندی سبب می‌شود تا خرید آسان تر شود. در دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه قطعاً محلی برای استراحت در نظر بگیرید. می توانید صندلی های کوچک و یا باکس های نرم و راحت را در نقاط مختلف فروشگاه خود قرار دهید به این  ترتیب بانوان با نشستن روی صندلی فضای کلی مغازه را مورد بررسی قرار می‌دهند و این موضوع خرید را برایشان آسان‌تر می‌کند.
برای طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بانوان قطعا نیاز است که رگال بندی بیشتری اجرا شود چون بانوان دوست دارند همه مدل ها را ببینند و هیچ یک را از دست ندهند پس اجازه دهید تا خودشان تجربه کنند و مدام نیاز به پرسش از فروشنده نداشته باشد.

طراحی دکور مغازه پوشاک مردانه

در طراحی حرفه ای دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه استفاده از فضای کلاسیک و رنگ‌های خنثی و تاحدودی تیره اثربخشی بی نظیری دارد. مغازه پوشاک شما در زمینه لباس های مجلسی و رسمی مردانه فعالیت می کند، رنگ های تیره دکور و میز پیشخوان مدرن بهترین گزینه خواهد بود. شما می توانید از رنگ سیاه و سفید و یا رنگهای خنثی استفاده کنید.
نورپردازی های ملایم در چنین شرایطی اثر بخشی زیادی دارند. در صورتی که مغازه شما در زمینه فروش لباس اسپرت مردانه فعالیت می کند می توانید در کنار رنگ‌های تیره یک الی دو رنگ جدید اضافه کنید مثلا استفاده از رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی و یا رنگ های سرد مانند آبی و سبز کمک می کند تا احتمال فروش بیشتر شود دقت کنید که در دکوراسیون مغازه مردانه نباید فضای مغازه را با رنگها، مانکن ها و همینطور استند های مختلف بمباران کنید آقایان معمولاً از صبر و تحمل کمتری در خرید برخوردار هستند بنابراین چه خوب است همه چیز برایشان در دسترس قرار بگیرد.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه

برای دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه سه اصل مهم باید رعایت شود اصل اول خلاقیت است. قطعا نیاز است که بخش‌های مختلفی از مغازه را با ایده های جدید جذاب نمایید دکور مغازه باید به صورتی باشد که مورد توجه فرزندان هم قرار بگیرد نه فقط بزرگسالان!
اصل دوم استفاده از رنگ های جذاب است. توصیه اکید می شود که رنگ های تیره برای مغازه پوشاک بچه گانه استفاده نشود، هر چه رنگهای روشن بیشتری استفاده شود قطعاً فضا زیباتر ایجاد خواهد شد. می توانید از رنگ های شاد استفاده کنید و آن ها را در المان ها و اشیای مختلف داخل مغازه به کار ببرید.
سومین موضوع مهم طراحی ویترین جذاب است دقت کنید که برای طراحی دکوراسیون پوشاک بچه گانه قطعاً ویترین بندی اهمیت زیادی دارد مانکن های شبیه سازی شده انسان سبب می‌شود تا کودکان احساس بهتری از محیط داشته باشد این موضوع حتی سبب جذب بزرگسالان هم می شود بنابراین قطعاً از مانکن ها در ویترین کمک بگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *